AudioKinetica esitleb audiokineetilisi mehhanisme

Nädalavahetusel, 25. ja 26. oktoobril esitleb AudioKinetica meeskond Vene Teatris unikaalset audiokineetilist projekti CYCLOTRON.

AudioKinetica meeskond, kelle juht on tuntud muusik ja Triophonix bändi eestvedaja Aleksandr Žedeljov, esitleb Vene Teatri fuajees ja kaminasaalis erinevaid audiokineetilisi mehhanisme, mis on osa maikuus etenduvast performance’ist CYCLOTRON.

CYCLOTRONI pohiidee lähtub argipäeva mehaanikast, urbanistlikust elurütmist, kus inimene puutub igapäevaselt kokku masinatega. Audiokineetiliste mehhanismidega saavad inimesed tekitada helisid, meloodiaid, luua kompositsioone ja muusikapalasid. Publikust saab liikumapanev joud, mis teeb helilooja motte ja kunstilise idee teoks. Inimese ja looduse seost tehnogeenses maailmas tuletab meelde FLOWER MAN kunstnik Sergei Dragunovilt.

Ootame koiki kaasaegse audiokineetilise kunsti austajaid 25.oktoobril kell 22.00 ja 26.oktoobril kell 17.00. Üritus on tasuta, kuid palume veenvalt registreeruda eelnevalt aadressil birgit.krullo(at)veneteater.ee.

AudioKinetica on helide ja liikumise visualiseerimisega tegelev ühendus, kelle esimene audiokineetline installatsioon HeliROOM toimus 14.-18. juunil 2012. Autorid esitlesid ruumi, mis täitus helidega vastavalt inimeste liikumisele selles. Seega, iga vaataja osales installatsiooni loomises.

CYCLOTRONI meeskond: Evi Pärn (Arduino programming, visuaalsed lahendused), Sergei Dragunov (visuaalsed lahendused, stilistika, art), Aleksander Paal (saksofon).

Cyclotroni partner on AS Kuusakoski, Eesti suurim jäätmekäitleja, kes suunab taaskasutusse umbes poole Eesti vanametallist. Projekti toetavad Kultuurkapital ja Vene Teater.

http://audiokinetica.com/

https://www.facebook.com/AudioKinetica?fref=ts

https://veneteater.ee/?page_id=3504&lang=et
Powered by Genius