Täna stardib teatrilaboratoorium Tallinnas

Esimese kaasaegse vene dramaturgia laboratooriumi raames 30. septembrist kuni 6. oktoobrini otsib Vene Teater koostöös Von Krahli Teatri, Teatri NO99 ja Tartu Uue Teatriga unikaalseid ideid lavastuste jaoks.

Ühe nädala jooksul luuakse laboratooriumis, nelja teatri laval nelja lavastuse eskiisid, millest tulevikus voivad kasvada  täismahulised lavastused. Vene Teatris, Von Krahli Teatris, Teatris NO99 ja Tartu Uue Teatris töötavad vene ja eesti lavastajad ning segatrupid – näitlejad kolmest eesti ja ühest vene teatrist. (Niisugune kakskeelsus on üks Tallinnas toimuva loomelaboratooriumi eripäradest.)  Uue põlvkonna kirjanike näidendid pakkus lavastajatele välja Vene Teatri kunstiline juht Marat Gatsalov.

Laboratooriumid on üks koige huvitavamatest ilmingutest kaasaegses teatris Venemaal, pakkudes noortele lavastajale voimalusi endast teada anda. Laboratoorne eskiismeetod võimaldab lavastajatel kiirelt esitleda keskset ideed, tulevase lavastuse tähtsaimat metafoori, ja produtsentidel kohe otsustada, kas antud loominguline žest on huvitav, kas eskiisis on midagi uut. Laboratoorium on kõigi osapoolte jaoks paeluv ja loomingulist vabadust pakkuv keskkond.

Kaasaegse dramaturgia armastajad saavad võimaluse vaadata ühe nädala jooksul loodud lavastuseskiise 5. ja 6. oktoobril.  Etendused toimuvad Vene Teatris, Teatris NO99 ja Von Krahli Teatris.

NB! Sündmus on tasuta. Sissepääs ainult eelregistreemisega. Kohtade arv on piiratud. Registreerida saab Vene Teatri kassas tel. +372 611 4911.

05.10.2013

17.00

Tartu Uus Teater (Vene Teatris, Vabaduse väljak 5)

“Illusioonid” (Ivan Vorõpajev, tõlge eesti keelde – Ilona Martson)

Lavastaja Pavel Zobnin (Moskva)

19.00

Teater NO99 (Sakala 3)

“Alukad” (Pavel Prjažko, tolge eesti keelde – Aare Pilv)

Lavastaja Anton Malikov (Moskva)

Järgneb molema eskiisi avalik analüüs ja arutelu Teatri NO99 uues kohvikus.

06.10. 2013

14.30

Vene Teater (Vabaduse väljak 5)

«Põld» (Pavel Prjažko, tõlge eesti keelde – Veronika Einberg).

Lavastaja Ivar Põllu (Tartu Uus Teater)

17.00

Von Krahli Teater (Rataskaevu 10)

“(Kõige) lihtsam meetod suitsetamisest loobumiseks” (Mihhail Durnenkov, tolge eesti keelde – Ilona Martson)

Lavastaja Ivan Strelkin (Vene Teater)

Järgneb mõlema eskiisi avalik analüüs ja arutelu Von Krahli Baaris.

https://veneteater.ee/?page_id=1909&lang=et
Powered by Genius