„ONU VANJA“ SÕIDAB NARVASSE, „MICK JAGGERI HUULED“ RAKVERESSE

Vene Teater alustab selle hooaja külalisetendustega. Meie esimene oluline väljasõit on Narvasse, kus 25. oktoobril Geneva keskuses esitatakse Tšehhovi „Onu Vanjat“. Vene Teatri uue kunstilise juhi Igor Lõssovi lavastus on juba saavutanud kriitika tähelepanu ja publikumenu. Lavastuses osalevad teatri kõige tuntumad näitlejad, keda vaataja tunneb ka vene filmidest – Larissa Savankova ja Aleksandr Ivaškevitš; ka teiste näitlejate – Leonid Ševtsovi, Oleg Rogatšovi, Natalja Dõmtšenko, Sergei Furmanjuki, Liidia Golovataja, Jelena Jakovleva ja Aleksandr Okunevi – rollisooritused on igati õnnestunud. Tšehhovit mängitakse kogu maailmas, aga uus tõlgendus on alati huvitav ning Igor Lõssovi lavastus vene intelligentsi hukust on Narva publikule kahtlemata kingituseks.

28. oktoobril etendub Rakvere Teatris Ivan Strelkini lavastatud Doman Nowakowski „Mick Jaggeri huuled“.

Loo keskmes on Nowakite pere kolm põlvkonda: vanaisa, kelle noorus jäi 70. ja 80. aastatesse, põhimõtteline hipi ja seelikukütt; isa, jõukas pangatöötaja, ja poeg, kaasaja noor, kes oma vanuse tõttu pole veel leidnud ei kutsumust ega isiklikke veendumusi, ega tea ka mida oma eluga peale hakata. Ühe fantasmagoorilise öö jooksul klaarivad oma suhteid: vaatamata vigadele ja solvumistele armastavad nad üksteist ikkagi väga…

Selles Ivan Strelkini lavastuses saavad kokku erinevate põlvkondade näitlejad; Jelena Tarassenko, Vladimir Antip, Artjom Garejev, Tatjana Kosmõnina ja Aleksandr Žilenko moodustavad harmoonilise ansambli ning ärgitavad vaatajat juurdlema meie elu määravate keeruliste ja lihtsate asjade üle.

http://start-std.ru/ru/obrazovanie/tvorcheskie-laboratorii/tvorcheskaya-laboratoriya-na-baze-russkogo-teatra-estonii/
Powered by Genius