Õnnitleme sünnipäeva puhul meie Ita Everit!

Vene Teatri trupp võib õigustatult nimetada suurepärast Ita Everit osaliselt ka oma näitlejaks, kuna just nimelt meie lavastuses “Armastus ja informatsioon” saame nautida tema värskeimat sädelevat lavamängu.

Mõistame samas, et tema päris koduteater on ikkagi tema armas Eesti Draamateater, mille lavalaudadele astus ta esimest korda juba 1948-ndal aastal, mängides veel kooliõpilasena Lavranovi näidendis “Murrang” Tatjanat ning 1949 aastal juba nimiosa Arbuzovi näidendis “Tanja”. Kuni tänase päevani on mõeldamatu kujutada ette Eesti Draamateatri repertuaari ilma lavastusteta, kus Ita Ever ei mängiks peaosa. Ita Ever pole üksnes teatrite lemmik. Temast on lummatud ka filmirahvas.

Voldemar Panso kirjutas kord Ita Everist: “Temaga on proovisaalis huvitav töötada. Temas, õnneks, ei ole kalduvust filosofeerida, see-eest viib teda edasi kõrgelt arenenud näitleja intelligentsus. Erinevalt paljutest, ta esmalt teeb, alles seejärel räägib. Ja kui õnnestub – siis ei räägi üldse. Tal on tugev näitleja intuitsioon, mis on suur õnnistus, kuid, õnneks, ta teab, et mitte ühtki maja, mitte ainsatki rolli ei ehitata üksnes intuitsioonile tuginedes. Ja tal on maitsega vedanud – seda ei õpi, see on üks seletamatuid edu võtmeid. ”

Oleme veendunud, et Ita Everil seisab ees mitmeid säravaid lavarolle. Meie südamlikud õnnesoovid Ita Everile!

http://www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=21422:2014-04-03-14-41-42&catid=3:teater&Itemid=2&issue=3483
Powered by Genius