IGOR LÕSSOVI LOOMINGULINE ÕHTU

Mälestuspäeval, 8. mail kell 19.00 Vene Teatri suures saalis toimub teatri kunstilise juhi Igor Lõssovi kolmas loominguline kohtumine vaatajatega. Seekord on võimalik tutvuda veel ühe Igor Lõssovi loomingutahu – filmikunstiga.

Näidatakse Igor ja Platon Lõssovi filmi „2:0“. Osades: Sergei Furmanjuk, Aslan Tebijev ja Jekaterina Melnik. Filmis puudutatud teema on praeguses maailmas kõige verisem ja traagilisem. See on rahvusekstremismi, natsismi, šovinismi teema.

Kui kitsal teerajal kohtuvad kaks erinevatest rahvustest inimest, on konflikt tulemas. Ja kõne all ei ole isegi mitte kodusõda, vaid universumit haarav häda. Vertikaalses maailmas määratletakse vaenlane kõrgemalt poolt ja vaenlasega peetakse halastamatut võitlust; horisontaalses maailmas, lihtsate inimeste maailmas on kõik palju keerulisem ja möödapääsmatum: kõige õudsem on, et kõigil on õigus ja mingit väljapääsu ei ole. Film ei paku probleemile lahendust, vaid suunab sellele oma valgusvihu.

Film kestab 20 minutit.

Pärast väikest vaheaega loeb Igor Lõssov ette oma näidendi „Polkovnik N-i dünastia“. Selle näidendi esimese vaatuse põhjal on Igor Lõssov teinud filmi, mille peaosades on Jevgeni Gerassimov, Dmitri Pevtsov ja Aleksei Petrenko. Teil on unikaalne võimalus kuulda näidendi teist vaatust, lugu naisest, kes on kogu oma elu elanud sõjaväelaste keskel.

Sissepääs on tasuta. Palume registreerida teatri kassas.

Kassa telefon +372 6 114 911

http://www.piletilevi.ee/
Powered by Genius