Vene Teatri uuslavastus “Viimane korrus” räägib valetamisest

err.ee

Vene teatri uuslavastuses “Viimane korrus” saavad kokku eesti ja vene näitlejad Aleksandr Ivaškevitš ja Elina Purde. Loo autor ja lavastaja on tuntud vene stsenarist Vladimir Zaykin, kes ütles, et eelkõige räägib lavastus valedest ja valetamisest.

Sündmustik käib suurlinna pilvelõhkujas. Äsja sisse kolinud kuulus advokaat Roman alustab korteris kapitaalremonti ning ärritab sellega algajat näitlejannat Viktoriat, keda kehastab Elina Purde, kes ütles “Aktuaalses kaameras” et “Viimase korruse” näol on väga elulise näidendiga. “Me ju kõik elame kellegi kõrval ega tunne tegelikult oma naabreid,” nentis Purde ja lisas, et näidendis põrkuvad kaks mulli. “Näitleja Viktoria mull ja advokaat-töödejuhataja Romani mull.”

Igal kohtumisel esineb Viktoria Romani ees uues, eelmisega vastuolulises rollis. Autori sõnul räägibki lugu valetamisest. “Ma ei tea kuidas Eestis, aga Moskvas on see nagu haigus,” ütles Vladimim Zaykin ja lisas, et see on tema arvates kaasaja inimese suurim probleem

Elina Purde jaoks on selle lavastuse puhul kõige suurem väljakutse mängida vene keeles. “Kui meil on ikkagi 2 proovi päevas, siis lõpus tahab pea plahvatada,” tõdes Purde ja nentis, et infot on lihtsalt nii palju. “Ma näen unenägusid vene keeles ja mõtlen vene keeles ehk kõik on põimitud vene keelest läbi.”

http://kultuur.err.ee/l/teater
Powered by Genius