Novembris on Vaba Lava Teatrikeskuse laval taas audiovisuaalne performance IDEM

6., 7., 28. ja 29. novembril kl 19 etendub Vabal Laval AudioKinetica uus audiovisuaalne performance identiteedist – IDEM.

Kas olete mees või naine? Kas olete kindel? Kas olete valmis üles astuma oma pere kaitseks relv käes? Linna eest? Riigi eest? Kas religiooni või rahvuse üle võib nalja teha? Mida teeksite, kui ei oleks vaja teenida raha? Mida võiks lugeda teie kohta Wikipeedias? Ja lõpuks, kes sa üldse oled?

Need ja muud küsimused olid esitatud IDEM audiovisuaalse performance’i osalejatele enne loomeprotsessi algust. Mõtted identiteedi ning eneseteostuse teemal kujunesid huvitavaks ja võimsaks tervikuks, kus muusika ja plastika, visuaal-, valgusefektid ja dokumentaalkaadrid on tihedalt omavahel seotud. Publik vaatleb kuidas sünnib ja kujuneb isiksus, tekib ühiskond, usk seab piiranguid, seadus õigustab tapmist ja surm muutub kauaoodatud autasuks. Pildid ja kujud vahelduvad helilooja Aleksandr Žedeljovi autorimuusikaga, mis kantakse ette keelpillikvarteti esituses.

AudioKinetica on loominguliste, aktiivsete ja energiliste inimestega kollektiiv, mis loob originaalseid performance’id, teostab audiovisuaalseid ja -kineetilisi projekte, loob muusikat, teatrit ja muud kunsti. AudioKinetica on oma ala profesionaalidest koosnev meeskond, keda ühendab ühine idee. Kollektiiv on teostanud kümneid lavastusi nagu Alice, Heliroom, Cyclotron, Mehhanilive klaver ja paljud muud.

Lavastaja ja lavakujundus – Artjom Garejev, helilooja ja peaprodutsent -Aleksandr Žedeljov, dramaturg – Tatjana Kosmõnina, visuaalkunstnik – Alyona Movko, tehhnilised lahendused – Dmitri Mjatšin, Aleksandr Potužni ja Maksim Kiseljus, lavastaja abi – Anton Kiseljus, Video, montaaž – Nikolay Alhazov, produtsent – Ksenia Kuzmina, helikjundus – Katrin Kvade, valguskujundus – Deniss Bretško.

Muusikud: InPULSE STRING QUARTET (Egert Leinsaar – viiul, Valeria Rjumina – viiul, Karin Sarv vioola-alt, vioola, Theodor Sink – tšello).

Laval: Mari-Liis Lill, Kristo Viiding, Jekaterina Kordas, Tatjana Kosmõnina, Sergej Furmanjuk, Natalija Dõmchenko.

Etenduse kestus 1 tund 45 minutit

Produktsioon: AudioKinetica (MTÜ Helitelg)

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Autorite Ühing, Laovarustus, Pipelife ja Espak

Kaasproduktsioon: Vene Teater ja Vaba Lava

Teaser: https://www.youtube.com/watch?v=kvnCLRUVR0I

Facebook: https://www.facebook.com/events/1829558777361775/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2222%22%2C%22feed_story_type%22%3A%2222%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&pnref=story

Lavastus “IDEM” kuulub Vaba Lava 2016/2017 kuraatoriprogrammi IN I OUT.

Vaba Lava kuraatoriprogrammi paneb teist hooaega kokku tandem rahvusvahelisest kuraatorist Thomas Frankist ja eesti kuraatorist Madli Pestist, kes valisid avalikule Eesti-sisesele ideekonkursile laekunud 35 projekti ja ca 200 välistaotluse hulgast välja 8 lavastust, koondades need pealkirja alla “IN I OUT”.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol, ning arendada rahvusvahelist koostööd. Teatrikeskus on avatud uutele kooslustele ja värsketele ideedele. Vaba Lava suurtoetaja on telekommunikatsioonifirma Starman.

vabalava.ee

http://www.audiokinetica.com/
Powered by Genius