Vene Teatris etendub 20. ja 21.oktoobril uuslavastus “Tapatöö jumal“

Autor Yasmina Reza

Lavastaja Filipp Loss

Stsenograaf Juliana Laikova

Valguskunstnik Anton Andrejuk

Muusikaline kujundus Aleksandr Žedeljov

Lavaline plastika Olga Privis

Helirežissöör Irina Botšerikova

Lavaline võitlus Dmitri Kordas

Lavastaja abi Larissa Tšerkassova

Etenduse kestus 1 tund ja 30 minutit

Osades Tatjana Jegoruškina, Anna Sergejeva, Dmitri Kosjakov, Viktor Marvin

“Tapatöö jumal“ on tuntud prantsuse näitekirjaniku Yasmina Reza kõrgeimate teatriauhindadega pärjatud komöödia. Lavastaja Filipp Loss andis venekeelsele loole mõnevõrra teise pealkirja-“Leppimise kunst“. Tapatöö või leppimine? Otsusta ise!

Loo süžee on erakordselt lihtne- kaks abielupaari kohtuvad, et viisakal moel lepitada omavahel nende 11 aastaseid poegi. Vestluse käigus ilmneb aga kombekate ja heal järjel olevate inimeste (edukas advokaat, kultuuri tervendavat rolli rõhutav edumeelne kirjanik , kogenud müügiesindaja ja pangaametnik) tõeline pale- enesekesksed ning madala empaatiavõimega heaoluühiskonna esindajad.

Kas kahel erineval perekonnal (rahvusel, tsivilisatsioonil) on üldse võimalik jõuda kokkuleppele? Või on Euroopa ühiskonna sallivus kõigest illusioon, õhuke tsivilisatsiooni koorik, mille all magab ja ootab oma tundi hirmuäratav Aafrika tapatöö jumal? Autor esitab need küsimused liikudes kergelt komöödia ja sotsiaal-filosoofiliste arutelude piirimail. Jätkates Yasmina Reza teemaarendust esitab Filipp Loss samad küsimused vaatajatele, mitte unustades sealjuures komöödia žanrilikku vundamenti, millele lugu toetub.

Powered by Genius