TÄNA AVAME HOOAJA!

Vene Teater avab täna uue hooaja suurejoonelise ühisprojektiga “TULEB/EI TULE“ EESTI 100 AASTA PÄRAST, mis on viimane osa Eesti teatrite ühissarjast “Sajandi lugu“.

Eesti Vabariigi juubelile pühendatud teatrisarja raames jõudis aasta jooksul igas kuus publikuni uus lavastus, mis oli pühendatud erinevale kümnendile Eesti riigi ajaloos. Vene Teatri lavastus paneb “Sajandi loo“ sarjale punkti lavastusega, mis toob vaatajani versiooni Eesti Vabariigi tulevikust 100 aasta pärast.

Uuslavastus “TULEB/EI TULE. EESTI 100 AASTA PÄRAST“ on unikaalne kuna vaatajad võtavad etendusest aktiivselt osa ja saavad ise valida, mida näitlejad järgmisena laval tegema hakkavad. Lavastaja Artjom Garejev loeb kokku 78 võimalikku süžee arenguliini, kuid lisab, et see ei ole veel piir. Iga uus etendus saab olema eriline, sest ei näitlejad, ega stsenaristid tea, kuidas üks või teine etendus lõpeb. “Tavaliselt öeldakse enne etenduse algust: “Palun lülitage oma mobiiltelefonid välja“. Meie alustame aga etendust sõnadega: “Palun võtke oma mobiiltelefonid välja“. Muidugi palume me telefonil helina välja lülitada, aga telefon ise peab olema sisse lülitatud, sest selle abil saab kogu etenduse jooksul hääletada. Sel moel saavad kõik meie etendused olema täiesti erinevad“- räägib Artjom Garejev.

Vene Teater jätkab ka juba traditsiooniks kujunevat praktikat kutsuda lavastustesse mängima Eesti teatrite näitlejaid. Seekord teeb peategelase rollis külalisena kaasa Mari Lill. Tema partneriks ja teiseks peategelaseks on Vene Teatri teenekaim näitleja Leonid Ševtsov. Lavastuses teeb kaasa suur osa Vene Teatri trupist, kõik Vene Teatri stuudio õpilased ja muusikud loomingulisest kollektiivist MODULSHTEIN.

Näidendi kirjutasid sadade Eesti laste ja noorte tulevikunägemuse põhjal dramaturgid Mari-Liis Lill, Karin Lamson, Jelena Tšitšerina ja Laura Kalle (Ugala Teater).

Lavastaja Artjom Garejev, produtsent ja helilooja Aleksandr Žedeljov, kunstnik Rosita Raud (NUKU), visuaal ja animatsioon Alyona Movko.

Lavastuse valmimise protsessis osales üle saja inimese.

Oma panuse andsid ka paljud tuntud Eesti kultuuritegelased. Nende seas Saara Kadak, Harriet Toompere, Mart Müürisepp, Taavi Eilat, Tanja Mihhailova jpt.

https://rus.err.ee/857172/jaroslava-pulinovich-v-jetom-sezone-v-russkom-teatre-planiruetsja-postanovka-po-moej-pese
Powered by Genius