Vene Teater tänab kõiki oma vaatajaid!

Vene Teatri äsja lõppenud 70. hooaeg oli nii külastajate arvu kui piletimüügi tulu poolest paljude aastate edukaim. Täname kõiki vaatajaid, kes aitasid hooaja õnnestumisele kaasa.

Vene Teatri juubelihooaeg kulmineerus eduka vabaõhulavastusega “Kuu aega maal“ (I.Turgenev), mida mängiti Sagadi mõisas 17 korda täissaalidele. Suurest publikuhuvist ajendatuna mängime seda lavastust ka järgmisel aastal samas kohas. Suveteatri hooaeg aastal 2019 avatakse Sagadi mõisas 6.juunil. Piletid on juba müügis.

Praegu aga valmistub teater uueks sügishooajaks ning suures saalis käivad proovid uue, põneva ja töömahuka lavastusega “Tuleb/Ei Tule. Eesti 100 aasta pärast“. Selle lavastusega avab Vene Teater pidulikult uue hooaja 23. augustil.

Projektiga on seotud rohkem kui 100 inimest. Nende seas Mari Lill, Mari-Liis Lill, Tanja Mihhailova ja paljud teised. Laval näeb paljusid Vene Teatri tuntud näitlejaid, teatri stuudio õpilasi ja külalismuusikuid. Lavastaja on Artjom Garejev, projekti produtsent ja helilooja on Aleksandr Žedeljov.

Lavastus paneb punkti suurejoonelisele Eesti teatrite ühisprojektile “Sajandi lugu“, mille raames esietendus igas kuus üks lavastus ühest konkreetsest kümnendist Eesti Vabariigi ajaloos. Vene Teatrile sai loosi tahtel osaks selle sarja viimane lugu, mis toob vaatajateni nägemuse Eesti Vabariigi tulevikust.

Lavastus “Tuleb/Ei Tule. Eesti 100 aasta pärast“ esitleb meie riiki sellisena nagu seda näevad tänased lapsed ja noored. Lavastus valmib koostöös Eesti laste ja noortega ning loomingulise ühendusega Audiokinetica, mis on tuntud oma novaatorliku lähenemisega sõna, lavalise liikumise ja muusika ühendamisel.

Valmiv uuslavastus on erakordne mitmel põhjusel. Kui tavaliselt palutakse teatrikülastajatel enne etenduse algust oma mobiiltelefonid välja lülitada, siis sel korral palutakse just mobiiltelefonid kätte võtta ja neid etenduse käigus aktiivselt kasutada. Telefonide abil saab publik etenduse ajal hääletada ja valida välja just selline tulevikustsenaarium nagu talle sobib. Lavastusmeeskonnal on mitmeid erinevaid stsenaariume ette valmistatud. Milline konkreetsel õhtul publikule ette mängitakse, see sõltub teatrikülastajate valikutest. Iga etendus saab olema erinev ja etteaimamatu, sest sõltub sellest, kuidas publik hääletab.

Lavastuse “Tuleb/Ei Tule. Eesti 100 aasta pärast“ esimesed etendused jõuavad lavale 23., 24. ja 25. augustil Vene Teatri suures saalis.

http://veneteater.ee/?lang=et
Powered by Genius