Tallinnas avatakse Viktor Vesterineni fotonäitus „OBJEKTIIVne ELU: Eesti – Venemaa“

Teisipäeval, 4. veebruaril kl. 15.00 avatakse Vene Teatri galeriis (Vabaduse väljak 5) tuntud fotoreporteri Viktor Vesterineni näitus, mis on pühendatud Eesti ja Venemaa koostööle äri ja kultuuri vallas.

Fotonäitus „OBJEKTIIVne ELU: Eesti – Venemaa“ on lihtne, kuid samas piisavalt väljendusrikas moodus tutvumiseks kultuuri- ja äriinimestega, kes oma tööga seovad Eestit ja Venemaad.

Viktor Vesterineni loodud tavapäratud, sageli isegi ootamatud portreed kuulsatest inimestest ei jäta ükskõikseks lihtsaid vaatajaid ega kogenud kriitikuid.

Pole saladus, et Eesti ja Vene riigi vahelised suhted viimastel aastatel soojusega silma paistnud ei ole. Seetõttu vastab praegu jälgitava „sula“ dünaamika neile inimlikele tunnetele, mis on tekkinud Eesti ja Venemaa elanike vahel, ega sõltu poliitilistest protsessidest. Selles kontekstis kannab fotonäitus „OBJEKTIIVne ELU: Eesti – Venemaa“ endas humanitaarset missiooni heanaaberlike suhete parandamiseks kahe maa vahel. Just seetõttu saadetakse ekspositsioon kevadel Peterburi.

http://www.delfi.ee/teemalehed/toomas-hendrik-ilves
Powered by Genius