VAATA, kes kandideerivad tänavustele Eesti teatriauhindadele!

Eesti Teatriliit on avalikustanud teatri aastaauhindade nominendid 2016. LAVASTAJA AUHIND

Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

Nominendid:

Artjom Garejev – lavastus „Vaenlane“ (Vene Teater) Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo – lavastused „Savisaar“ ja „Kõnts“ (mõlemad Teater NO99) Ivar Põllu – lavastused „Odysseia“, „Baskin ehk Nalja põhivormid“ ja „1987“ (kõik Tartu Uus Teater) Lembit Peterson – lavastused „„Delhi“ tants“ (Theatrum) ja „Tartuffe“ (Eesti Draamateater) Mart Kangro – lavastus „FANTASTIKA“ (Teater NO99)

KUNSTNIKU AUHIND

Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

Nominendid:

Ene-Liis Semper – kujundus lavastustele „Savisaar“, „Kõnts“ ja „El Dorado: klounide hävitusretk“ (kõik Teater NO99) Iir Hermeliin – kujundus lavastusele „Ekke Moor“ (Kuressaare Linnateater ja VAT Teater) Illimar Vihmar – kujundus lavastustele „Laulud halli mere äärest“, „Romeo ja Julia“ (mõlemad Eesti Draamateater) ning „45 339 km (Endla Teater) Liisa Soolepp – kujundus lavastustele „Äärelinna bluus“ ja „Vereliin“ (mõlemad Ugala Teater) Liisi Eelmaa, Jaanus Vahtra, Triin Suvi ja Emer Värk – kujundus lavastusele „Kaart ja territoorium“ (Eesti Draamateater)

MEESPEAOSATÄITJA AUHIND

Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

Nominendid:

Igor Rogatšov – Texor Texel lavastuses „Vaenlane“ (Vene Teater) Ivo Uukkivi – Petteri lavastuses „Laulud halli mere äärest“ ja Valgustaja lavastuses „Valgustaja“ (mõlemad Eesti Draamateater) Jaak Prints – osatäitmine lavastuses „Kodumaa karjed“ (Teater NO99) Lembit Ulfsak – Tagasitulija lavastuses „Tagasitulek isa juurde“ (Tallinna Linnateater) Meelis Rämmeld – Isa lavastuses „Vereliin“ (Ugala Teater) ja osatäitmine etenduses “45 339 km² raba”

NAISPEAOSATÄITJA AUHIND

Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

Nominendid:

Hele Kõrve – Kaelkirjak lavastuses „Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus“ (Tallinna Linnateater) Inga Salurand – nimiosa lavastuses „Sylvia“ (Eesti Draamateater) Klaudia Tiitsmaa – nimiosa lavastuses „Amalia“ ja Carol lavastuses „Oleanna“ (mõlemad Ugala Teater) Marika Vaarik – nimiosa lavastuses „Savisaar“ ja osatäitmine lavastuses „El Dorado: klounide hävitusretk“ (mõlemad Teater NO99) Ülle Kaljuste – Grace lavastuses „Grace ja Glorie“ (Sundown Entertainment)

MEESKÕRVALOSATÄITJA AUHIND

Žürii : Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

Nominendid:

Eduard Salmistu – kaupmees Zgutov lavastuses „Kui seda metsa ees ei oleks“ (Kukruse Polaarmõis) Indrek Sammul – Cléante lavastuses „Tartuffe“ ja osatäitmised lavastuses „Kaart ja territoorium“ (mõlemad Eesti Draamateater) Mait Malmsten – Fjodor Karamazov lavastuses „Vennad Karamazovid“ (Eesti Draamateater) Peeter Jürgens – isa Rice lavastuses „Vereliin“ ja onu Sass lavastuses „Ema oli õunapuu“ (mõlemad Ugala Teater) Tõnu Oja – osatäitmised lavastuses „Ingeland“ (Saueaugu Teatritalu) ja Viktor lavastuses „Valgustaja“ (Eesti Draamateater)

NAISKÕRVALOSATÄITJA AUHIND

Žürii : Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

Nominendid:

Hilje Murel – Glorie lavastuses „Grace ja Glorie“ (Sundown Entertainment), Dorine lavastuses „Tartuffe“ (Eesti Draamateater) ja osatäitmine lavastuses „sugu: N“ (KIMU OÜ/Vaba Lava) Liina Vahtrik – Vilja Savisaar lavastuses „Savisaar“ (Teater NO99) Maria Klenskaja – Elatanud naine lavastuses „„Delhi“ tants“ (Theatrum), Annlouise lavastuses „Viimasel minutil“ ja proua Pernelle lavastuses „Tartuffe“ (mõlemad Eesti Draamateater) Maria Peterson – Meditsiiniõde lavastuses „„Delhi“ tants“ (Theatrum) Tiina Tauraite – osatäitmine lavastuses „FANTASTIKA“ (Teater NO99)

MUUSIKAAUHINNAD

Žürii: Kerri Kotta, Tiina Mattisen, Raili Sule, Saale Kareda, Virge Joamets

Nominendid:

Anne Türnpu – muusikateatri piiride avardamise eest lavastustes „Mantra“ (Eesti Kontsert) ja „Meditatsioonid Tormisega“ (Teater NO99) Vanemuise teatri lavastusmeeskond, orkester ja trupp – Georges Bizet’ ooperi „Carmen“ dünaamilise ja mastaapse teostuse eest Vello Pähn – Paul Hindemithi ooperi „Cardillac“ ja Richard Straussi ooperi „Arabella“ kontsertetenduse kõrgetasemelise muusikalise teostuse eest (Rahvusooper Estonia) Rauno Elp – ooperi „Cardillac“ nimiosalise rolli jõulise ja veenva lahendamise eest (Rahvusooper Estonia) René Soom – mitmekülgsete rollilahenduste eest lavastustes „Tsirkusprintsess“ (Rahvusooper Estonia), „Unustatud primadonna Els Vaarmann“ (Teater Varius) ja „Karlsson katuselt“ (Rahvusooper Estonia)

BALLETIAUHIND

Žürii: Tiiu Randviir, Ago Herkül, Heili Einasto, Kaja Kreitzberg, Rufina Noor

Nominendid:

Marina Kesler – lavastuse „Kratt“ koreograaf ja lavastaja (Eesti Rahvusballett) Jevgeni Grib – Sulane lavastuses „Kratt“ ja Gremin lavastuses „Onegin“ (Eesti Rahvusballett) Amy Bowring – Ms Black ja Madame Elsa lavastuses „Kesköö Pariisis“ (Teater Vanemuine) Luana Georg – Tatjana lavastuses „Onegin“(Eesti Rahvusballett) Deniss Klimuk – Onegin lavastuses „Onegin“ ja Peremees lavastuses „Kratt“ (Eesti Rahvusballett)

TANTSUAUHIND

Žürii: Laura Kvelstein, Kaja Lindal, Evelin Lagle, Kristiina Garancis, Jane Raidma

Nominendid:

Triinu Aron / Sõltumatu Tantsu Lava – PREMIERE-sari kui hüppelaud noortele koreograafidele, mis tulemusliku ja jätkusuutliku sarjana pakub professionaalset toetust esimeste lavastuse loomisel Renate Keerd – väljakutsuvalt isikupärase koreograafilise käekirjaga jõuline kunstnikunatuur füüsilis-visuaalses teatripildis Maarja Tõnisson – pilkupüüdva visuaaliga erinevate meediumite ühendus kontseptuaalses tantsulavastuses “Body Shift Body” (Sõltumatu Tantsu Lava) Ruslan Stepanov ja Laura Keil – orgaanilise, uuenenud liikumiskeelega, ausa, lihtsa, poeetilise tantsulavastuse „It´s Looking Like a Castle if You Don´t Look up“ eest (Tantsulabor / Tallinna Tantsuteater) Sveta Grigorjeva – mässumeelne tantsumõtestaja, kaasaegse tantsu ja performance-kunsti piiridel kõndija lavastuses “Carmina Trash” (Grigorjeva & Rooste)

ETENDUSKUNSTIDE ÜHISAUHIND

Tunnustab erinevaid etenduskunste põimivaid lavastusi, mis oma otsingulisuses avardavad teatrikunsti väljendusvahendeid. Žürii: Ott Karulin, Madli Pesti, Heili Einasto, Kaja Kreitzberg, Saale Kareda, Kerri Kotta, Evelin Lagle, Laura Kvelstein

Nominendid:

Cabaret Rhizome – lavastused „Otsuse anatoomia“ ja „Kuningas Oidipus“ Ene-Liis Semper – lavastus „El Dorado: klounide hävitusretk“ (Teater NO99) Grete Gross – uue tsirkuse lavastus „Ahelad“ Kadri Noormets ja Diego Agulló – lavastus „formlessly yours“ (Kanuti Gildi SAAL) Semjon Aleksandrovski – lavastus “Lühiajaline” (Vaba Lava)

LAVASTUST ETTEVALMISTAVA TÖÖTAJA AUHIND

Žürii: Roland Leesment, Anton Kulagin, Toivo Kaev, Marika Tint, Enar Tarmo, Krista Tool

Nominendid:

Allan Räim – vabakutseline valgus- ja tehnikajuht Oliver Kulpsoo – valgustaja (Von Krahli Teater) Laivi Koppel – õmbleja-kostümeerija (Kuressaare Linnateater)

ETENDUST TEENINDAVA TÖÖTAJA AUHIND

Žüri i: Roland Leesment, Anton Kulagin, Toivo Kaev, Marika Tint, Enar Tarmo, Krista Tool

Nominendid:

Madis Kirkmann – valgusala juhataja (NUKU teater) Raido Linkmann – peahelimeister (Teater NO99) Villu Jõgi – vanemlavameister (Eesti Draamateater)

HALDUS- JA ADMINISTRATIIVTÖÖTAJA AUHIND

Žürii: Roland Leesment, Anton Kulagin, Toivo Kaev, Marika Tint, Enar Tarmo, Krista Tool

Nominendid:

Liina Viru – kirjandustoimetaja (Rahvusooper Estonia) Aigi Veski – trupijuht (Teater Endla) Triinu Sillaste – trupijuht (Tallinna Linnateater)

REET NEIMARI nimeline KRIITIKAAUHIND

Nomineerib Eesti Teatriliidu juhatus

Nominendid:

Pille-Riin Purje Madli Pesti Ott Karulin Evelin Lagle

SALME REEGI nimeline AUHIND

Kunstiliselt silmapaistva ja lastepärase töö eest. Žürii: Katrin Nielsen, Haide Männamäe, Reeda Toots, Enn Lillemets, Jaanus Vaiksoo

Nominendid:

Sander Rebane – särav ja hingestatud Peeter Paani roll lavastuses “Peeter Paan ja Valge Lind Wendy” (Endla Teater) Oleg Titov – andeid avav ja nauditavalt terviklik lavastus “Peeter Paan ja Valge Lind Wendy” (Endla Teater) Loominguline tandem Taavi Tõnisson ja Marion Undusk – hingekeeli puudutav ja õhuline aegruum lavastuses “Vaata, Madlike, lund sajab!” (NUKU Teater) Mirko Rajas – meisterlik ja kütkestav peaosa lavastuses “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” (NUKU Teater) Silver Kaljula – puudutav teema, haarav mäng ja täpne publikutunnetus monolavastuses “5 grammi sisemist rahu” (Teater Must Kast)

01. märts 2016

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/vaata-kes-kandideerivad-tanavustele-eesti-teatriauhindadele?id=73821679
Powered by Genius