VENE TEATER JA EESTI TEATRI AASTAAUHINNAD 2018

Vene Teater on sel aastal teatriauhindade nominentide nimekirjas esindatud rekordiliselt suure arvu auhinna kandidaatidega. Kellest saavad 2018 aasta teatriauhindade laureaadid, selgub 27.märtsil, teatripäeval.

Teatri aastaauhindadele on Vene Teatrist esitatud:

Natalja Dõmtšenko– parima naispeaosatäitja nominatsioon (peaosa lavastuses“Sonimine kahele“).

Valeri Kazakov– etendust teenindava töötaja nominatsioon (Vene Teatri vanemhelirežissöör, kelle puhul tõstatakse esile kompetentsust, töökust ja pühendumust).

Andres Nõlve – haldus-ja administratiivtöötaja aastaauhinna kandidaat (Vene Teatri haldusjuht, keda iseloomustab erakordne täpsus ja korrektsus ning tänu kellele on teatrimaja alati tehniliselt laitmatus korras.)

Aleksandr Žedeljov-sõnalavastuste muusikalise kujunduse kategoorias (Vene Teatri muusikajuht ja helilooja, kes on aastaauhinnale esitatud originaalmuusika loomise eest Vaba Lava ja Vene Teatri ühistööna valminud lavastusele “IDEM“)

Rosita Raud-kunstnikuauhinna nominent (nelja 2017. aastal loodud lavastuse kujundused, sh kujundus Vene Teatri lavastusele “Sonimine kahele“)

Jaak Allik– kahe auhinna nominent Vene Teatri nõukogu esimees, kauaaegne teatrikriitik Jaak Allik on esitatud aastaauhinnale koguni kahes kategoorias. Priit Põldroosi nimelisele auhinnale kandideerimisel tõstis žürii Alliku puhul esile tema poole sajandi pikkust teatrikriitiku,-juhi,-poliitiku ja -lavastaja tööd, samuti kultuurilooliselt väärtusliku kogumiku “Kihnu Jõnnist“ “Savisaareni“ koostamist. Lisaks on Jaak Allik ka Reet Neimari nimelise kriitikaauhinna nominent.

http://veneteater.ee/?people=aleksandr-ivaskevits&lang=et
Powered by Genius