Allikmaa: Vene teater peab tegema tõhusamat müügitööd

Allikmaa: Vene teater peab tegema tõhusamat müügitööd Eesti täna kell 16.55 Margus Allikmaa. Margus Allikmaa. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Vene teatri vastne tegevjuht Margus Allikmaa ütles intervjuus ERR-ile, et teater peab hakkama tegema tõhusamat müügitööd. Samuti arvas ta, et tuleks leida võimalusi rohkem Ida-Virumaale jõudmiseks.

Millised on teie plaanid ja visioon seoses Vene teatriga?

Suurtest plaanidest ja visioonidest on natuke vara rääkida. Kõik on käinud liiga kiiresti. Nii ruttu suuri plaane teha ei ole võimalik, aga teistpidi – teatril on oma repertuaariplaan olemas, uuslavastused, mis eeloleva aasta jooksul peavad välja tulema, on enam-vähem kõik teada. Minu soov on kindlasti see, et vaadata üle kui hästi on müügitöö korraldatud ja kas seda saab natuke paremaks timmida, kas turunduse poolt saab natuke paremaks teha. Saalis ju kohti on, mida välja müüa ja peab ikkagi selle nimel vaeva nägema, et saalis maksimaalselt täis oleks.

Teiseks tuleb vaadata seda, et venekeelset publikut on ka mujal, kui Tallinnas. Ida-Virumaa ja Narva. Tuleb leida võimalused selleks, et teatriga palju rohkem välja sõita. Ega Ida-Virumaa inimesed suure hulgakesi Tallinnasse ei sõida, peab ikkagi katsuma teatri sinna viia, seal publikut on. Lõppkokkuvõttes on iga tegevjuhi ülesanne see, et võimalikult soodsad tingimused luua näitlejatele ja lavastajatele ning kunstnikele, ehk nendele inimestele, kes teatrit tegelikult teevad.

Kuidas teatri külastajate arvu Tallinnas tõsta? Kas langetada piletihindu või teha turundustööd teistmoodi?

Aktiivset müügitööd tuleb teha. Tuleb piletimüük viia sinna, kus on ostjad, kaubanduskeskustes ja veel terves reas kohtades. Lasnamäelt sõita kesklinna piletit ostma on suhteliselt tüütu ja kindlasti paljud teatrivaatajad ei ole veel ikka omandanud seda nippi, et internetist saab pileti osta. Publikuga tuleb tööd teha. Vene teatrit asub juhtima Filipp Loss, tegevjuhiks saab Margus Allikmaa

Ida-Virumaale väljasõitude tegemine on mõnevõrra komplitseeritud ka seetõttu, et seal on väiksem ostujõud ja tehniliselt keerulisemaid tükke ei saa sinna viia, sest lihtsalt pilet oleks liiga kallis. Milliseid lahendusi te näete, et Ida-Virumaal etenduste andmisel võiks rakendada?

See on tõsi, et enamus etendusi on ju suhteliselt keerulise lavakujundusega ja nende välja viimine ei ole kindlasti lihtne, aga siin tuleb lihtsalt lavastajate ja kunstnikega maha istuda, aru pidada. Lõppkokkuvõttes, mis siis parem on? Istuda Tallinnas pooltühjas saalis või katsuda natuke lavastust kohendada ja sättida nii, et saab seda mängida ka teistel lavadel. Tuleb motiveerida lavastajaid ja kunstnikke niimoodi mõtlema, et nad oleksid nõus pöördlavale pandud asjad viima ka lihtsamale lavale. Neid võimalusi tuleb otsida. Ma vanast ajast mäletan, see oli võimalik.

Millised plaanid on seoses Vaba lava avamisega Narvas?

Vaba lavaga kindlasti tuleb väga palju koostööd otsida. See on kindlasti uus koht ja tänu sellele on publik palju parema meelega valmis sinna minema ja seda tuleb ära kasutada ning ka Vene teatri repertuaari seal tutvustada.

Kas peate võimalikuks ka suvelavastusi Vene teatri poolt?

Teadupärast Vene teatril sel aastal on üks suvelavastus plaanis Sagadi mõisas. Ega rohkem kui ühe suvelavastuse sel suvel kindlasti ei jõua teha, aeg on natuke lühikeseks jäänud, et seda veel ette valmistada. Ma seda rohkem ei oska lubada ja see teema on ka natuke rohkem loomingulise juhi teema. Aga kindlasti peab ka Vene teater suvel välja minema, see on päris selge. Eks järgmiseks suveks peab neid plaane natuke rohkem tegema.

Samas minu jutust ei tohiks kindlasti välja lugeda praegu seda, et Vene teater siiani on kuidagi kehvasti toimetanud või et kõik asjad hakkavad üleöö hoopis teistmoodi käima ja hirmus palju paremini. Vene teater on ka siiani vägagi tubli olnud. Aga uue hooga ehk õnnestub natuke rohkem välja pigistada.

Teie ametite vahele jäi vahepeal parasjagu aega, millega te seda sisustasite? (Allikmaa töötas 10 aastat ERR-i juhatuse esimehena. 2017. aasta juunis lõppes tema ametiaeg – toim.)

Ma tegelesin väikeste ja lihtsate asjadega. Tore puhkus oli. Sai päris korralikult hinge tõmmata. Ma ei ole tõenäoliselt üle 20 aasta korralikult puhata saanud, see kulus nüüd päris hästi ära.

Milline saab olema teie palganumber Vene teatri tegevjuhina?

Ma ei tea seda isegi veel. Eks ta paari, kolme tuhande vahel kuskil on. See on veel pisut minu jaoks teema, millega tuleb tegeleda.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

https://kultuur.err.ee/683547/sergei-potapov-toob-vene-teatri-lavale-shakespeare-i-richard-iii
Powered by Genius