Vene Teatri näitleja Tatjana Kosmõnina annetab talle omistatud näitlejapreemia raha kasside hoiukodule

 

 

Vene Teatri näitlejannale Tatjana Kosmõninale anti 15. detsembril Vene Teatri juubelikontserdil üle Tamara Solodnikova nimeline näitlejapreemia.  MTÜ Fond Rõõmukuulutus iga-aastane preemia määratakse traditsiooniliselt jõulude eel ühele silmapaistvale Vene Teatri näitlejale.

Sel aastal laureaadiks saanud Tatjana Kosmõnina otsustas talle kingitud rahalise preemia annetada Kohtla-Nõmmel asuvale kasside hoiukodule MTÜ Kurrmäu.

Näitlejanna tänab südamest MTÜ-d Fond Rõõmukuulutus ja selle juhti Ljudmilla Gansi, kes juba üle 20 aasta on seda olulist autasu välja andnud ning sellega Vene Teatri näitlejaid toetanud ja esile tõstnud.

Tatjana tunnistab, et auhinna saamine oli tõelise üllatus:  “Olin teatri juubelikontserdi korraldaja ja teadsin hästi, et lavale tuleb näitlejapreemiat üle andma heategevusfondi president Ljudmilla Gans.  Samas ei osanud ma uneski näha, et preemia välja kuulutamisel kõlab minu nimi. Auhinna saajana võitlevad minu sisemuses kaks tunnet- ühest küljest uhkus ja rõõm, teisalt kahtlus ja hämmastus, millega mina selle autasu ära teenisin.  Kulutada preemiaraha millelegi tühisele oleks minu jaoks kuritegu.“

Tatjana Kosmõnina toetab võimaluste raames juba aastaid erinevaid loomade varjupaiku.  Nende etenduste ajal, kus Tatjana kaasa mängib, on Vene Teatri fuajees alati korjanduskarp, et koguda vahendeid ühe või teise varjupaiga toetuseks.  Ka oma auhinnaraha otsustas näitlejanna jõulude eel annetada just varjupaigale: “Mulle omistatud auhinnaraha läheb Kohtla-Nõmme kasside varjupaigale MTÜ Kurrmäu, millega tegeleb ennastsalgavalt ainult üks inimene- Merle Laur.“  

Tatjana kingituse eest saab varjupaik osta kassidele toidukonserve ja ravimeid. 

Powered by Genius