Stuudio

 

STUUDIO 

Vene Teatri stuudio avati 14.oktoobril 1975.aastal. Sel ajal oli teatri peanäitejuht Vitali Tšermenjov, direktor aga David Slonimski. Nemad tunnetasid esimestena vajadust hakata tulevasi näitlejaid õpetama koduteatri baasil.

Vene Teatri stuudiolased õpivad traditsioonilisi näitlejaõppe aineid, mis moodustavad selle eriala alustala -näitlejameisterlikkus, lavakõne, lavaline liikumine, koreograafia, laulmine, hääleseade. Õppekavas on ka teoreetilised ained- teatri ajalugu, kirjandus, kunstiajalugu. Stuudio õppeprogramm on koostatud lähtuvalt klassikalisest teatriharidusest ning paljud stuudiolased on jätkanud õpinguid nii Eesti kui Venemaa teatrikõrgkoolides.

Õppimine stuudios on tasuta.

 

Õppestuudio kunstiline juht Artjom Garejev

Näitlejameisterlikkuse õppejõud: Artjom Garejev, Daniil Zandberg

Lavakõne õppejõud: Marina Malova

Lavalise liikumise õppejõud: Dmitri Kordas

Tantsupedagoog: Olga Privis

Muusikapedagoog: Aleksandr Žedeljov

Teatriajaloo pedagoog: Boriss Tuch

 

Vene Teatri stuudio:

Denis Volkov, Polina Grinjova, Niina Savgozdkina, Anastassia Koleda, Nataša Kristensen, Anastassia Masalova, Sandra Minasjan, Sofia Mihaleva, Katrin Mägi, Mihhail Paštšuk, Katrin Seljugina, Kristina Sorokina, Sofia Strömberg, Ilja Sutt

 

 

Parimatele stuudio lõpetajatele pakutakse tööd Vene Teatri näitlejana. Erinevatel aegadel on näitetrupi liikmeks saanud Svetlana Dorošenko, Oleg Rogatšov, Jekaterina Jegorova, Natalja Murina, Anastassia Tsubina, Vadim Malõškin ja paljud teised.

Hooajal 2017 718 liitusid teatri kollektiiviga  Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti osakonna äsjased lõpetajad Katrin Sutt, Karin Lamson, Eduard Tee ja Aleksandr Domovoi ja Dan Jeršov. Ka nende loominguline teekond sai alguse just meie teatri stuudiost.

Õppimine stuudios on tasuta.

Video:Vene teatri stuudio

Powered by Genius