Teater

 


VENE TEATER EESTIS

15.detsembril 1948 ütles noor GITISe lõpetanu Vera Fjodorova: „Kui hea!“ Sellest V. Suponevi unustatud näidendi „Pilootide perekond“ repliigist said unustamatud esimesed sõnad Eesti ainsa professionaalse vene teatri laval.Tollase kollektiivi aluse moodustas GITISe lend. Edaspidigi varustasid Moskva ja Peterburi teatrikoolid teatrit noorte näitlejatega; mõnikord tulid truppi näitlejad eesti teatritest ja oma teatristuudio lõpetajad.

Peaaegu 70 aasta jooksul on kollektiivis vaheldunud mitu lavastaja- ja näitlejapõlvkonda.
70-ndate aastate silmapaistvaks saavutuseks olid Vitali Tšermenjovi lavastused „Kellele lüüakse hingekella“, millele hakati üleliigseid pileteid küsima juba paari kvartali kaugusel teatrist, „Tramm nimega „Iha““ ja paljud teised. Suure publikumenu osaliseks sai nüüdseks juba eesti kirjanduse klassiku Enn Vetemaa näidend „Õhtusöök viiele“.

Muidugi tuleb eriti esile tõsta A. Tarkovski ja V. Sedovi lavastust „Armas luiskaja“, mis igati kaunistas teatri ajalugu. Ereda publitsistliku lavastuse „Inimesed, ma armastasin teid!“ tegi tuntumaid eesti lavastajaid Kalju Komissarov. 80-ndatel aastatel tegid teatriga koostööd eesti teatrikunstimeistrid Mati Unt, Karin Raid, Merle Karusoo.

Tõeline sensatsioon oli Roman Viktjuki lavastatud Sologubi „Saadanasigidik“ 1983. aastal; väga huvitav oli ka Roman Viktjuki 1998. aasta lavastus „Päikeseloojangu bulvar“. Mõne aasta pärast kirjutas teatri muusikajuht A. Nedzvedski originaalmuusikali „Mängime Maršakki“, mille lavastasid M. Lurje ja A. Zukerman; lavastus oli väga menukas.

Eriline tähis teatri ajaloos oli Juri Jerjomini lavastus „Moskvasse! Moskvasse!“ („Kolme õe“ põhjal) 1994. aastal, mis võttis kokku nõukogude möödaniku ja vaatas ärevusega tundmatusse tulevikku. Tähtis sündmus teatri elus oli ka Juri Jerjomini lavastatud „Idioot“ 2000. aastal, peaosas Aleksandr Ivaškevitš, kes sai selle rolli eest riiklike teatriauhindade jagamisel parima meespeaosa preemia.

90-ndate aastate lõpus hakkasid lavale jõudma kaasaegsete eesti autorite näidendid, sealhulgas Jaan Tätte „Ristumine peateega“ Jaak Alliku lavastuses, seejärel oli palju aastaid mängukavas sama näitekirjaniku näidend „Palju õnne argipäevaks!“ Roman Baskini lavastuses. Palju aastatid juhtis teatrit Eduard Toman, kes tegi muuhulgas ka esimesena Eestis praeguse vene kirjandusklassiku Sergei Dovlatovi teostel põhineva lavastuse „Suur mees väikeses linnas“ ja kümneid muid lavastusi. Tema kutsel töötasid teatris Mihhail Bõtškov, Gennadi Trostjanetski, Nikoli Krutikov ja paljud teised lavastajad, kes esindasid väga erinevaid teatrisuundi. Seejärel on teatrit juhtinud Mihhail Tšumatšenko, Natalja Lapina, Marat Gatsalov, Igor Lõssov. Lavastasid Ilmar Taska, Ivan Strelkin, Saša Pepeljajev, Polina Stružkova, Ljudmila Manonina, Roman Feodori, Sergei Fedotov, Peeter Raudsepp, Natalja Indeikina, Sergei Potapov, Stepan Pektejev, Vladimir Zaikin, Adrian Giurdia, Kaja Kann, Aleksandr Kladko, Paavo Piik, Mari-Liis Lill jt.

2015. aastal sai Artjom Garejev oma debüütlavastuse „Vaenlane“ eest parima lavastaja auhinna.
2017. aastal debüteeris lavastusega „Impostrix sündroom“ meie teatri andekas näitleja Tatjana Kosmõnina.
6.septembril 2017 valiti uueks kunstiliseks juhiks Moskva lavastaja Filipp Loss.

Teatri plaanides on Anatoli Leduhhovski, Semjon Zlotnikovi, Viktor Rõžakovi, Kamran Shahmardani, Üllar Saaremäe, Juliana Laikova, Deniss Azarovi, Nikita Betehtini, Juri Muravitski lavastused, Artjom Garejevi ja Saša Pepeljajevi uued tööd.

Eesti Vabariigi sajandal sünnipäeval said meie näitlejad Vladimir Antipp ja Aleksandr Okunev Valgetähe V järgu teenetemärgi kavalerideks.

Detsembris 2018 valmistub Vene Teater 70. sünnipäevaks. Juubeliaasta on alanud juhtivate näitlejate – Leonid Ševtsovi, Liidia Golovataja, Liilia Šinkarjova, Jelena Jakovleva, Vladimir Antipi loominguliste õhtutega. Me valmistame ette raamatut inimestest, kellega on seotud meie ajaloo parimad leheküljed, vändatakse filmi Vene Teatri praegusest elust, koos Vene Muuseumiga valmistame me ette näitust, aga sünnipäeva 15. detsembril 2018 kavatseme tähistada suure kontserdiga, kus osalevad näitlejad, lavastajad, ühiskonnategelased, kelle saatus on seotud meie teatriga. Pidulikud sündmused toimuvad kogu loomingulise hooaja vältel, peaasi on aga uued lavastused, uued lavastajad, uued loomeplaanid.

Tere tulemast Vene Teatrisse!

 

 

TEATRIKÜLASTAJA MEELESPEA

 • Soovitame jõuda teatrisse pisut varem

Soovitame tulla teatrisse pisut varem, et jõuda üleriided garderoobi ära anda ning istuda oma kohale saalis. Uskuge, isegi kui teie naabrid ei ütle teile ühtegi sõna, kui te pimedas saalis hiilides nende jalgadel tallate, tahaksid nad teile paljutki öelda.

 •  Teatrisse tulles tuleb riietuda pidulikult. 

Ei pea tulema teatrisse ballikleidis või karnevalikostüümis, kuid riided peavad olema puhtad ning võimaluse korral ka pidulikud.  Teksad on veel sobivad, kuid militaarstiilis püksid võiksid jääda mõne teise ürituse jaoks, muidugi kui te ei ole sõjaväelane. Väike must kleit sobib suurepäraselt, samas lateksist seelik, mis meenutab pigem laia vööd, ning roosa pluus suure dekolteega teatrisse eriti ei sobi.

 •  Saali uksed pannakse kinni pärast kolmandat kella.  
 • Palun, istuge teie piletil märgitud kohale.

Hilinemise korral võite piletöri või administraatori loal istuda lähimale vabale kohale saalis.  Oma õigele kohale saate istuda vaheajal. Kui teie koht on hõivatud, pöörduge saali administraatori poole;

 • Saali ei tohi siseneda kookide, jäätise, jookide ja muu söögiga. 

See segab nii teie naabreid kui ka näitlejaid laval. Näitlejad on ka inimesed ja tahavad kooki saada. Ei tasu neid narritada. See ei ole ilus.

 •  Pildistada ja filmida võib etednuse ajal ainult teatri juhtkonna loal.
 • Enne etenduse lõppu saab saalist väljuda ainult äärmisel juhul.

Isegi kui olete näidendit lugenud ja teate, et lõpus kägistab Othello Desdemona,

aga Katerina hüppab Volga vetesse, tasub ikkagi lõpuni ära istuda. Ehk mõtles lavastaja lõpus midagi uut välja, Näiteks, jätab kõik ellu ja lennutab Marsile. Lavastajateatri ajastul on kõik võimalik. 

 •  Lülitage mobiiltelefon välja! 

Telefonihelin etenduse ajal segab näitlejaid ja teisi vaatajaid. Ka vibreerimisrežiim ei sobi. Ja "kõige vaiksem ja hääletum režiim" ei lähe samuti läbi. Lihtsalt lülitage telefon välja ja kõik. Telefon hävitab teatri maagia. Ei ole midagi hullemat, kui tirisev telefon keset eriti vaikset ja pingelist stseeni. 

 •  Teatri põhireegel kõlab: vaikus ja veel kord vaikus.  

Etenduse ajal ei tohi valjusti rääkida, sahistada jalgadega, koputada sõrmedega vastu tooli käetuge. Nende reeglite rikkumisel on administraatoritel õigus paluda Teil teatrist lahkuda. Kui kibelete jagama oma muljeid naabriga, kasutage pantomiimi ja  žeste, aga parem oodake näidendi lõpuni.

 • Kui kaotasite garderoobinumbri, tuleb selle maksumus paratamatult teatrile kompenseerida

Repertuaar Osta piletid


 

SA Vene Teater

Vabaduse väljak 5, 10141, Tallinn, Eesti
Reg.kood: 90008666
KMKR nr EE100943041
TP kood 011311

Telefon: +372 611 4900
E-post: info@veneteater.ee
Faks: +372 611 4999

Kassa

E - R   11:00– 19:00

L - P 14:00–18:00 ja tund enne etenduse algust.


Telefon: +372 611 4911
E-post: kassa@veneteater.ee

Pileteid Vene Teatri etendustele on võimalik osta teatri kassas, Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktides ja internetis (piletilevi.eepiletimaailm.com).

 • Tähelepanu! Ostes pileteid veebikeskkonnas www.piletilevi.ee lisandub pileti hinnale veebipoe teenustasu summas 0,50 € iga ostetud pileti kohta. Vastav teenustasu ei rakendu, kui ostate pileteid Vene Teatri veebilehe kaudu: www.veneteater.ee
 • Pileteid võib soetada Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktidest ja interneti vahendusel.
 • Teave piletihindade ja etenduste kohta: 6114962
 • Broneeringuid üksikpiletitele ja gruppidele vormistab teatri kassa telefonil +372 611 4962.
 • Broneeritud piletite eest saab tasuda sularahas või maksekaardiga teatri kassas või ülekandega  hiljemalt 10 päeva enne etendust. Väljaostmata piletid pannakse vabamüüki.
 • Etenduse ärajäämise korral on võimalik  piletid tagastada või vahetada ümber teatri kassas.

 

 

 

Powered by Genius