Liidia Golovataja

Näitleja
Liidia Golovataja

Спектакли


I. Turgenev
Kuu aega maal. Sagadi mõis
Роль: Anna Semjonova Islajeva, Islajevi ema
Suur saal

W. Shakespeare
Richard III
Роль: Kuninganna Margaret, kuningas Henry VI lesk

Elulugu

 

Sündinud 13. märtsil 1944. aastal.

Kiievi Riiklik Teatrikunsti Instituut, lõpetanud 1966. aastal.

Vene teatris alates  aastast 1968. 

15.12.1988. a – ENSV TEENELINE KUNSTNIK

 

 

Meediakajastus

Vene Teatri näitleja tähistab 70-aastast juubelit: ma olen õnnelik, et saan mängida! rus.delfi.ee

„Õnneks ei kurna minu hinge vihkamine ja kadedus, mis raugastavad naist“ vecherka.ee

 Mulle ei meeldi võistelda  rus.postimees.ee

Ordeni saanud näitleja tegi ära palju vene kultuuri säilitamiseks Eestis  rus.err.ee

Näitleja showsaates „Sinu õhtu“ (10/12/2015) youtube.com
PBK kanalil  vid.ee

sai riikliku autasu. r4.err.ee
„Tere hommikust, Tallinn!“: näitleja räägib tööst Vene Teatris stolitsa.ee
Ksenia Repson: Lavastajat tuleb kuulata  (Postimees, 13.03.2007)

 

Rollid

2018
I.Turgenev "Kuu aega maal" (Lavastaja F. Loss)
B.Vahtin  "Üks täiesti õnnelik küla" – tädi (Lavastaja A. Leduhhovski )
W. Shakespeare "Richard III" – Yorki hertsoginna,  kuningas Edward IV ema (Lavastaja Sergei Potapov)

2017
A. S. Gribojedov  "Häda mõistuse pärast" – Hlestakova (Lavastaja S. Pektejev)

2016
K. Kasparavičius "Florence" (Lavastaja S. Pektejev)

2015
M. Modzelevski „Kroonimine“ – Halina (Lavastaja I.Lõssov )
F. M. Dostojevski “Valged ööd“ – Katariina Suur,  vanaema (Lavastaja I.Strelkin)

2014
F. G. Lorca „Bernarda Alba maja“– Bernarda Alba (Lavastaja I. Strelkin )
Anton Tšehhov "Onu Vanja" – Voinitskaja (Lavastaja Igor Lõssov )
Alfred Smedberg "Poiss, kes ei kartnud midagi" – tädi Leda (Lavastaja P. Stružkova )

2013
Sophokles, Jean Anouilh "Antigone" – Amm (Lavastaja Roman Feodori )
"Paabeli torn 1" (Lavastaja Marat Gatsalov)
M. Kurotškin "Paabeli torn 2" – emake (Lavastaja Filipp Grigorjan)

2011
A. Ostrovski "Mets" – Grumõžskaja ( Lavastaja N. Lapina)

2010
„Laulud meie filmidest" (Lavastaja E. Toman)

2009
G. Rodari  „Cipollino ja tema sõprade seiklused“ – Isand Kõrvits (Lavastaja A. Kladko)
A. Sokolova „Farjatjevi fantaasiad"– ema (Lavastaja N. Lapina)
A. S. Gribojedov  "Häda mõistuse pärast" – Hlestakova

2008
„Natuke õrnust“ A. Nikolai – Piera

2007
F. Dostojevski „Onu unenägu“ – Moskaljova (Lavastaja M. Tšumatšenko)
J. Kim G. Auerbakh „Amorid lumes“– Talutüdruk ( Lavastaja J. Granitova-Lavrovskaja )

2006
A. H. Tammsaare „Kuningal on külm“ – Haridusminister (Lavastaja I. Normet )

2005
„Kakuke-3“ – baba-Jagaa (Lavastaja E. Happonen)

2004
N. Ptuškina „Bravo, Laurencia!“– Olga Jakovlevna (Lavastaja E. Toman)

2003
L. Razumovskaja „Kaasavaratu peig“ – Margo (Lavastaja J. Dolgina )

2001
V. Azernikov „Pulmamarss“ – Sofja (Lavastaja J. Gaitshuk)

2000
F. Dostojevski „Idioot“ – Jepantšina (Lavastaja J. Jerjomin)

1999
F. Sagan „Valentine´i violetne kleit“ – Mari (Lavastaja A. Issakov)

1998
O.Luts „Tagahoovis“ – Säinas (Lavastaja A.-E.Kerge)
A. Menchell „Ma armastan Sind igavesti!“ – Aida (Lavastaja J. Gaitshuk)

1997
А.Puškin „Padaemand“ (Lavastaja J. Gaitshuk)
D. Fonvizin „Äbarik“ – Prostakova (Lavastaja S. Krassman )

1996
B. Shaw „Pygmalion“ – Mrs. Eynsford Hill (Lavastaja A. Issakov)
А.N.Ostrovski  „Talendid ja austajad“ – Domna Pantelejevna (Lavastaja A. Smeljakov)

1995
A. Strinberg „Damaskusesse I“ – arsti abikaasa (Lavastaja Maria Fridh)
Katariina II „Häiritud perekond“ – Sobrina (Lavastaja A. Maksimov)

1994
A. Kitzberg „Libahunt“ – perenaine (Lavastaja J. Sillart )
J. Poiret „Perekondlik nädalalõpp“– Sofi (Lavastaja E. Toman )

1993
William Somerset Maugham „Truu naine“ – Marie-Louise
O. Wilde „Leedi Windermer´i lehvik“ – Leedi Statfield (Lavastaja G. Mihhailov)
E. de Filippo „Filumena Marturano“ – Filumena Marturano (Lavastaja G. Mihhailov)

1991
P. Garinei, S. Giovannini, „Ciao, Rudy“ – Cecille Patterson (Lavastaja M. Moreido)
A. Hait „Kass Leopoldi sünnipäev“ – vanaema
S. Delaney „Mee maik“– Ellen (Lavastaja G. Mihhailov)
E. Braginski „Lakeide mängud“– Krutilina (Lavastaja M. Moreido)
S. Maršak „Kassimaja“ – kass (Lavastaja S. Krassman)

1989
J. Anouilh „Seelikutes kindralid“ – komitee esinaine (Lavastaja J. Verigin)
V. Voinovitš „Keskmiselt karvane kodune kass“– kukuša, Rahlini naine (Lavastaja G. Mihhailov)

1988
J. Štšekotšihhin „Lõks nr 46, teine kasv“ – Arlekino ema (Lavastaja A. Tsukerman)
M. Rozovski „Võssotski kontsert TUI-s“ – Era Georgievna (Lavastaja A. Tsukerman)
N. Erdman „Enesetapja“– Margarita Ivanovna (Lavastaja J. Nikolajev)
S. Maršak, A. Nedzvetski „Mängime Maršakki“
V. Merežko „Naiste laud „Jahisaalis“ – Žabina (Lavastaja A. Käis)
A. Dudarev „Prügimägi“ („Ja oli päev“) – Vita (Lavastaja A. Tsukerman)
Monoloogid „Mina plen kloun“ – „Teatrifantaasiad“

1987
S. Nalkowska „Naiste maja“– Maria (Lavastaja M. Pawlizki)

1986
V. Udam „Vastutus“– Linda (Lavastaja N. Šeiko)
A. Smirnov „Mu kallikesed“ – Serafima Pavlovna (Lavastaja N. Šeiko)
M. Lermontov „Maskiball“ – Paruness Strahl (Lavastaja N. Šeiko)
A. Volodin „Sisalik“ – röövija ema (Lavastaja N. Šeiko, S. Krassman)

1985
„Kevadmuinasjutt“ – Kevad
A. Galin „Kiusatus“– Jelizaveta (Lavastaja M. Lurje)

1984
A. Volodin „Need meie kompleksid“ – 3. naine ( Lavastaja M. Lurje)
W. Shakespeare „Suveöö unenägu“ – Titania (Lavastaja N. Šeiko)

1983
F. Sologub „Väike saatan“ – Sofja (Lavastaja R. Viktjuk)
Vale – teatrishow

1982
M. Bulgakov „Molière („Püha sakrament“)“ – Marietta Rival (Lavastaja M. Lurje)
M. Kuliš „Õndsuse saar“ – Nastenka (Lavastaja N. Šeiko)

1981
N. Dumbadze „Igaviku seadus“ – Sveta (Lavastaja V. Tšermenjov)
T. Róýewicz „Kartoteek“ – sekretär (Lavastaja A. Tsukerman )
V. Krasnogorov „Keegi peab lahkuma“– Ljuba (Lavastaja V. Petrov)
A. Galin „Retro“  – Ljudmilla (Lavastaja V. Petrov)
S. Naidjonov „Vanjušini lapsed“ – Ljudmilla (Lavastaja M. Lurje)

1980
M. Šatrov „Sinised hobused punasel luhal“ – Uljanova ( Lavastaja V. Tšermenjov)
A. Milne „Winnie Puhh ja kõik, kõik, kõik…“ – tiiger (Lavastaja V. Petrov)

1979
J. Švarts  „Lumekuninganna“ – vanaema (Lavastaja S. Krassman)
A. Gelman „Meie, allakirjutanud…“ – Alla Šindina (Lavastaja V. Petrov)
S. Aksakov „Tulipunane lilleke“ – lapsehoidja ( Lavastaja Aleksandr Gromov)

1978
A. Kotetišvili „Mees, naine ja teised“ – skulptori abikaasa (Lavastaja V. Petrov)

1977
E. Fonjakova „… ja õnne isiklikus elus“ – Lena (Lavastaja V. Petrov)
M. Bulgakov „Põgenemine“ – Ljuska (Lavastaja V. Tšermenjov)

1976
M. Roštšin „Mees ja naine vajavad tuba“ – Gunja (Lavastaja V. Petrov)
L. Moissejev „Ruskav laas“ – Valeria (Lavastaja V. Tšermenjov)
T. Williams „Tramm nimega „Iha“– Stella -  (Lavastaja V. Tšermenjov)

1974
F. Šapiro, V. Viktorov „Helistage võluteenuste büroosse“– tätar ( Lavastaja V. Tšermenjov)
V. Livšits „Parun Münchhauseni seiklused“ – asjad (Lavastaja A. Zahharov)
A. Vampilov „Möödunud suvel Tšulimskis“ – Valja ( Lavastaja V. Tšermenjov)

1973
M. Mayo, M. Hennequin „Luiskaja“ – Katy (Lavastaja V. Tšermenjov)
J. Švarts „Punamütsike“ – ema (Lavastaja Svetlana Krassman)
G. Bokarjov „Terasesulatajad“– Ljuba (Lavastaja V. Tšermenjov)
A. Liives „Infarkt“ – inspektor (Lavastaja V. Tšermenjov)

1972
A. Sagaltšik „Võlupill“ – Marja Krasa (Lavastaja A. Sagaltšik)
J. Popwell „Missis Piper viib läbi juurdlust“– Viki ( Lavastaja J. Higerovitš)
I. Drutse „Meie nooruse linnud“ – Pavli türduk (Lavastaja V. Tšermenjov)
G. Kanovičius „Tuli hõlma all“ – Migle (Lavastaja G. Tsvetkov)

1971
L. Žuhhovitski „Isekeskis ingliteta“ ( Lavastaja A. Sagaltšik)
V. Rozov „Õhtust hommikuni“ – Nina ( Lavastaja A. Kokorin)
M. Roštšin „Valentin ja Valentina“ – Valentina (Lavastaja J. Higerovitš)
"Katjusha"

1970
L. Andrejev „Mees, kes saab kõrvakiile“ – Consuella (Lavastaja A. Sagaltšik)
E. Braginski, E. Rjazanov „Hüva leili!“ – Galja ( Lavastaja V. Petrov)
M. Svetlov „Kakskümmend aastat hiljem“ – Tosja (Lavastaja S. Lerman)

1969
V. Ježov „Ööbikute öö“ – Katenka (Lavastaja V. Tšermenjov)
V. Voinovitš „Kaks sõpra“ – Šura (Lavastaja S. Lerman)
V. K. Arro „Kõrgeim määr“ – Irma
J. Stawinski „Tipptund“ – Božena (Lavastaja J. Issakovitš, G. Tsvetkov)
L. Ustinov „Ära puutu mind“ – „Vasak käsi“ (Lavastaja G. Tsvetkov)

1968
A. Delendik „Neli risti päikesel“ („Väljakutse jumalatele“) – Galina (Lavastaja V. Petrov)
M. Gorki „Barbarid“ – Veselkina (Lavastaja S. Lerman)
S. Aljošin „Tookord Sevillas“ – Teresa (Lavastaja L. Švarts)
B. Kabur „Rops aitab kõiki“ – Kersti (Lavastaja G. Tsvetkov)

Powered by Genius