Natalja Dõmtšenko

Näitleja
Natalja Dõmtšenko

Спектакли

Väike saal

S. Kozlov
Siilimuinasjutt
Роль: Ema, Öö, Sügis, Päike
Suur saal

G. Rodari
Jõulupuude planeet
Роль: Marko, poiss Jõulupuude planeedilt
Suur saal

W. Shakespeare
Richard III
Роль: Kuninganna Margaret, kuningas Henry VI lesk

Elulugu

Sündis 11. augustil 1980. aastal

2002. aastal lõpetas Venemaa Teatrikunsti Akadeemia (GITIS) O. Kudrjašovi kursuse.

Vene Teatris alates 2007. aastast

 

2018- Eesti Teatriliidu aastapreemiate parima naisnäitleja nominatsioon- E.Ionesco "Sonimine kahele", Temakese roll, lavastaja Artjom Garejev

2011- Eesti teatriliidu aastapreemiate parima kõrvalosatäitja nominatsioon- A. Tšehhov "Kajakas", Maša roll, lavastaja Artjom Nasõbulin

2003- Rahvusvahelise F.Dostojevki teoste lavastuste festivali laureaat kategoorias parim naisnäitleja- F. Dostojevski "Alandatud ja solvatud", Natalja Ihmeneva roll, lavastaja Harold Strekov.

 

Meediakajastused

"Ja oli nii...": fantaasia lavastajale ja kahele näitlejale  rus.postimees.ee

Külakine rääkis hiljutisest teatri esilavastusest, E. Ionesco näidendist "Sonimine kahele", milles mängib peaosa. russkoeradio.fm

Vene Teater toob vaatajate ette tragifarsi "Sonimine kahele", mis räägib igale perele tuttavatest probleemidest  etvpluss.err.ee
Natalja Dõmtšenko - teatripreemia nominent  r4.err.ee

 

Rollid

2018

W. Shakespeare "Richard III"– Kuninganna Margaret, kuningas Henry VI lesk (Lavastaja  Sergei Potapov)

B.Vahtin  "Üks täiesti õnnelik küla" - Polina (Lavastaja A. Leduhhovski)

2017

E. Ionesco "Sonimine kahele" – temake (lavastaja A. Garejev)

G. Rodari "Jõulupuude planeet" – Marko, poiss Jõulupuude planeedilt (Lavastaja N. Indeikina )

2014

F. G. Lorca "Bernarda Alba maja" – Magdalena ( Lavastaja Ivan Strelkin)

C. Churchill "Armastus ja informatsioon" (Lavastaja Adrian Giurgea)

Anton Tšehhov "Onu Vanja" (Lavastaja Igor Lõssov – Sonja)

2013

Sophokles, Jean Anouilh "Antigone" – Sophokles (Lavastaja Roman Feodori)

J. Bondarenko "Paabeli torn 1" (Lavastaja Marat Gatsalov)

M. Kurotškin "Paabeli torn 2" – Anna (Lavastaja Filipp Grigorjan)

S. Kozlov "Siilimuinasjutt" – ema (Lavastaja Ljudmila Manonina)

2012

"Kas ma tohiks olla Mozart?" - patsient (Lavastaja Jevgeni Kornjag)

2011

J. Oleša "Kolm paksu" – Suok (Lavastaja Natalia Indeikina)

J. Dell, G. Silberyas "Hallo, Euroliit!" – Odetta (Lavastaja Jevgeni Zaid)

"XX sajandi hitid" – muusikalavastus

2010

"Laulud meie filmidest" – muusikalavastus (Lavastaja E. Toman)

A. Tšehhov "Kajakas" – Sorin (Lavastaja Artjom Nasõbulin)

E.-E. Schmitt “Frédérick ehk Kuritöö bulvar" – Berenice (Lavastaja Sergei Morozov)

2009

Molière "Don Juan"  – Charlotte 

N. Gogol "Hullumeelse päevik" – Fidel (Lavastaja Anton Kovalenko)

V. Korostõljov "Pirosmani" – Margarita, Ija (Lavastaja Jevgeni Ibragimov)

Ken Ludwig "Primadonnad" – Odri (Lavastaja Olga Olšanskaja)

A. Vampilov "Vanem poeg" – sõbranna, naabrinaine (Lavastaja Aleksandr Kladko)

2008

 H. Ibsen "Kummitused" – Regina (Lavastaja Aleksei Uteganov)

J. Skulskaja "Shakespeare-süit" – nõid (Lavastaja Olga Privis)

A. Gribojedov "Häda mõistuse pärast" – Liza (Lavastaja Juri Jerjomin)

2007

J. Kim G. Auerbakh "Amorid lumes" – Sofja (Lavastaja J. Granitova-Lavrovskaja)

D. Mamet "M & N. Hälbed Freudi järgi" – Deborah (Lavastaja S. Puhljakov)

Ch. De Laclos "Ohtlikud suhted" – Emilia (Lavastaja М. Tšumatšenko)

H. C. Andersen „Pöial-Liisi mäng“ – nõid, hiir, pääsuke (näitejuht М.Tšumatšenko)

A. Volodin „Armsamatest ärge lahkuge“ – Šumilova, Kerilašvili (Lavastaja Viktor Rõžakov, Aljona Anohhina)

 

 

Tööd

2017 — Lavastus "Ja oli nii…" (Teffi jutustuste ainetel) koos Chapters Boutique Cafega — näitleja (Lavastaja Artjom Garejev)

2017 — Lavastus "IDEM" koostöös AudioKinetica meeskonna, Eesti Vene Teatri ja Teatrikeskusega Vaba Lava – näitleja (Lavastaja Artjom Garejev)

Powered by Genius