Omon Ra

V. Pelevin
  • Triller
  • Väike saal

Soovitav vanusele 14+
Etenduse kestus 2 tundi ja 20 minutit

Lavastuse valmimist toetas Venemaa Teatritegelaste Liit.

Viktor Pelevini lühiromaani peategelase, kosmonaut Omoni saatus on ette määratud. Temast saab kangelane, ta on miljonite seast väljavalitud, parimatest parim.  Ta teeb mõned sammud Kuu tagaküljel ja saab selleks, kelle nimi antakse tänavatele,  vabrikutele, tehastele…. ja mitte ainult tänavatele… Omoni auks nimetatakse tema kodulinn ümber Omonovskiks ning kodumaal jookseb ringi tuhandeid paljasjalgseid väikeseid poisse, kes on tema auks endale nime saanud.

Kuigi kõige selle hind on väga kõrge- Omon peab tooma kodumaale ohvri ja tema,  nii nagu Kangelasele kombeks, ütleb: “Alati valmis!“.

Riik vajab kangelasi.  Omon kujuneb üleüldise  Õnne ja Heaolu kehastuseks maailma “kõige paremas riigis“!

Viktor Pelevini romaani “Omon Ra“ põhjal valmiva lavastuse eskiisi (teost tutvustav lühilavastus)  tõi noor lavastaja Nikita Betehtin lavale Vene Teatris toimunud režissuuri laboratooriumi raames, kus Moskva Meierholdi teatrikeskuse lavastaja eriala magistrandid (kursuse juhendaja Viktor Rõžakov)  tutvustasid uute lavastuste ideid ning koos Vene Teatri näitlejatega esitlesid lavastuste eskiise.  “Omon Ra“ tunnistati laboratooriumi parimaks tööks.

 

Esieteandus 20. detsembril 2018. aastal

Autorid:
Спектакли
Powered by Genius