Pardijaht

A. Vampilov
  • Muusikaline tragikomöödia-farss
  • Väike saal

 


Soovitav vanusele 12+

Etenduse kestus 3 tundi, ühe vaheajaga.

Näitlejad suitsetavad laval!

Lavastaja oma tööst:
„Pardijaht“ on XX sajandi vene dramaturgia üks keerulisemaid teoseid. Selles on kuulda Tšehhovi teatri vastukajasid ja kaasaja teravaid helisid.
Aeg ei ole näidendis ühetaoline. Olemuselt on see huikamine mineviku ja oleviku vahel: peategelane taastab mälus fragmente sellest, mis kunagi oli. Zilov on justkui ümbruskonna tavalisest ajast välja kukkunud. Seda võib muidugi seletada raske kassiahastusega, aga Zilov polnud ka varem oma ajaga ühes rütmis käinud. Ta elab pidevas ootuses ega tea isegi, mida ta ootab.
Aleksandr Vampilovi teos jätkab vene kirjanduse traditsiooni ja samal ajal kiikab selle tulevikku, milles nii tegevus kui tegevusetus on ühtviisi hukatuslikud, milles on kadunud oht elule, kuid säilinud oht hingele.
Nõukogude konteksti asetatud tegelaskuju kaotab üha rohkem inimlikke jooni. Võrreldes Tšehhovi Ivanoviga on Zilov ilmne degenerant, kes isegi enesetapu muudab farsiks.
Meie juhtumis võib Zilovi lugu nimetada paigaljooksuks või suletud ringiks. Kogu tegevus on viidud restorani, kus igavese pidulaua taga mängitakse läbi Zilovi tragöödia.
Restoranis kõlab loomulikult muusika, nõukogude ajastu laulud, mis aitavad aduda möödunud sajandi 70. aastate atmosfääri.

Esietendus 19. aprillil 2018
 

Osades:
Autorid:
Retsensioonid
Автор: Вугар Иманов «Утиная охота» азербайджанца в Эстонии. Все билеты до конца сезона проданы! https://www.trend.az/life/culture/2890959.html.ee/
В Русском театре ставят «русского Гамлета» Первый Балтийский канал https://www.youtube.com/watch?v=Nc2V0RutmfE.ee/
«Утиная охота» в Русском театре. В главной роли — Александр Ивашкевич http://m.bublik.delfi.ee/
Николай Караев «Утиная охота»: начало прекрасной эпохи https://rus.postimees.ee/
Спектакль Русского театра «Утиная охота»: последний романтик на рандеву в кафе «Незабудка» http://stolitsa.ee/
Спектакли
15.12.2022 · 19:00
19.01.2023 · 19:00
07.02.2023 · 19:00
28.03.2023 · 19:00
11.04.2023 · 19:00
Powered by Genius